Masz pytania?

(+48) 530 793 883    info@poledancebutik.pl

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania o X-POLE

1. Jakie są rodzaje rur i czym się od siebie różnią (SPORT, XPERT, X-Stage)

2. Czym się różnią się generacje rur XX, NX, NXNPX i CX 

3. Jaką rurę wybrać: Chrome, T-Gold, Brass, Stainless Steel, Powder Coated czy Silicone oraz czym są GRIPY

4. Jaką wybrać średnicę rury

5. Z czego składa się zestaw X-Pole 

6. Co zrobić gdy pomieszczenie jest wyższe niż 2,74 m lub gdy chcemy jednocześnie używać X-Pole w wielu miejscach o różnej wysokości albo planujemy przeprowadzkę

7. Dlaczego X-POLE to najlepszy wybór zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych? 

8. Przewaga "multipiece" nad jednoczęsciowym

9. Jak zamontować swojego X-Pole, czy potrzebna będzie pomoc, narzędzia...

10. Jak sprawdzić czy X-Pole jest poprawnie zamontowany

11. Jak dbać o zestaw X-Pole - konserwacja

12. Jak długo czeka się na przesyłkę w poledancebutik.pl

13. Czy możliwy jest odbiór osobisty

14. Jak otrzymać rabat

15. Czy rury są objęte gwarancją? 

 


 

1. Jakie są rodzaje rur i czym się od siebie różnią?

Spośród rur rozporowych firmy X-Pole wyróżniamy 3 typy rur:

> SPORT - tylko statyczna

> XPERT - statyczna i obrotowa w jednym

 • XX - model produkowany i sprzedawany w latach 2010-2013, jeśli go posiadasz, możesz dokupić do niego nowego typu przedłużki, łącząc je za pomocą adaptera. 
 • NX - model 2014-2020  - nowy system łączenia (nx-joint), przełączanie trybu statycznego na obrotowy za pomocą klucza imbusowego, kopuła 38 dia, pokrowiec w zestawie. Dostępne są ostatnie sztuki. Zostanie zastąpiony modelem NXN (poniżej) 
 • PX (pro) - od 2018 - smuklejszy wygląd, mniejsza kopuła (28 dia), udoskonalone podzespoły, system X-LOCK - błyskawiczne przełączanie trybu obrotowego na statyczny i odwrotnie. Pokrowiec osobno. 
 • NXN - od 2021 - to udoskonalona wersja modelu NX, wszystko tak, jak w PX, tylko bez systemu X-LOCK. 
 • CX - drążki zawodnicze, wzmocnione, z podwójnymi ściankami, mocowaniem sufitowym, dwuelementowe (podstawa 2,5 m + przedłużka) przeznaczone do użytku na zawodach, w szkołach tańca lub w mieszkaniach z wysokim sufitem (do 4,2 m) 

> X-STAGE - to scena mobilna, z drążkiem wolnostojącym statyczno-obrotowym na podeście nie wymagający żadnego mocowania ani sufitu. 


 

2. Czym się różni stary typ rury (XX) od nowego (NX) i najnowszego (PX) 

X-POLE stale doskonali technologię. Poszczególne częsci pierwszych rurek wiele lat temu były skręcane na gwincie i regulowane u góry. Od 2010 do 2013 r. produkowane były drążki z oznaczeniami XX (X-Pert) oraz XS (X-Sport), do których pasowały przedłużki XS mocowane na systemie X-Joint (XJ), regulowane u dołu, z rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które doczekały się wielu naśladowców. W międzyczasie wprowadzano drobne modyfikacje technologiczne jednak wszystkie części nadal do siebie pasowały. W 2014 r nastąpił duży przełom, X-POLE zaprezentował nowy typ rur z oznaczeniem NX (New X-Pert) i NS (New X-Sport). Udoskonaleń było tak wiele, że elementy ze starego typu rur (XX, XS) nie pasują do nowych NX i NS. Zmieniły się rozmiary śrub i gwintów, zabezpieczenia łączników x-joint (teraz NJ), a na przedłużkach (teraz NE) pojawiło się delikatne wygrawerowane logo X-POLE. Podsumowując:

Do rur zakupionych od 2010 do końca 2013 r. XX, XS pasują przedłużki XS oraz łączniki XJ

Do rur zakupionych od 2014 r. (NX, NS) pasują przedłużki NE oraz łączniki NJ. 

Jeśli w kodzie produktu znajduje się literka N - mamy do czynienia z nowym typem.


W 2018 roku światowy rynek pole dance przeżył kolejną rewolucję, X-POLE wprowadziło drążki PX (PRO). Jest to najnowsza generacja drążków statyczno-obrotowych, przy czym przełączanie trybów następuje nie poprzez rozkręcenie śrub jak to było we wcześniejszych modelach (XX i NX), a przez jeden niewielki ruch nadgarstkiem. Ten opatentowany system to X-LOCK. Poza niezwykle łatwym przełączaniem trybów, zaszły też zmiany techniczne i wizualne w budowie drążka jak np. nowa, mniejsza kopuła górna i nowa podstawa, jeszcze precyzyjniej działające łożyska i nowe opcje kolorystyczne. 

W 2021 zostaje wprowadzona nowa wersja modelu NX, oznaczona teraz symbolem NXN. NXN ma wszystkie cechy modelu PX poza systemem X-LOCK, czyli przełączanie trybu statycznego na obrotowy nadal odbywa się tu za pomocą dołączonego do zestawu klucza imbusowego.  

Poledancebutik.pl jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem marki X-POLE w Polsce. Każdy zakup to pewność profesjonalnego wsparcia przed i posprzedażowego, błyskawicznej realizacji gwarancji oraz oryginalności towarów i części zamiennych. 

Uwaga na podróbki - nieoryginalne zestawy często na pozór różnią się małymi detalami, w rzeczywistości to zupełnie inna jakość materiałów i wykonania. Oszczędność może czasami dużo kosztować. 


 

3. Jaki kolor wybrać?

Pokrycie drążka to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim właściwości wpływające na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

To jedna z cech, które wyróżniają produkty firmy X-Pole od innych dostępnych w coraz większej ilości na rynku.

 • Chrome – najbardziej popularna stalowa rurka o chromowanej powierzchni, bardziej przyczepnej od rur ze stali kwasoodpornej, tzw. „kwasiaków”. X-Pole X-Pert Chrome jest najczęściej wybieraną rurką do pole dance na świecie. 
 • T-Gold (Titanium Gold) – rurka stalowa z powłoką zawierającą cząsteczki tytanu, o zwiększonej przyczepności, bardzo wszechstronna. Szczególnie polecana przez osoby ćwiczące w trybie obrotowym (w tzw. „spinie”). Nie należy używać płynów do czyszczenia szyb/ luster ponieważ zawierają one substancje wchodzące w reakcje z powierzchnią drążka i staje się ona bardziej śliska i może się ścierać. (patrz pkt 11. konserwacja)
 • Brass – drążek wykonany w całości z mosiądzu (bez powłok), który charakteryzuje się dużą trwałością, odpornością na korozję, a w praktyce daje najlepszą przyczepność. To "złoty środek" - jednocześnie dobrze przyczepne, nawet w gorącym i wilgotnym otoczeniu i niepodrażniające skóry przy dropach i ślizgach. Drążki Brass są akredytowane przez IPSF (International Pole Sports Federation). Doskonałe do pole sports, pole art, pole dance. To najwyższa półka spośród drążków do pole dance. Świetnie zdaje egzamin zarówno w zimnych i suchych warunkach, jak i ciepłych i wilgotnych. 
 • Stainless Steel - rurka ze stali nierdzewnej, doskonała dla alergików, nie zawiera niklu.  
 • Powder Coated - rury malowane proszkowo dostępne w trzech kolorach różowym, czarnym oraz białym. Są szczególnie lubiane przez dzieci i osoby początkujące ponieważ wydają się w pierwszym kontakcie bardziej przyczepne. Trudniej wykonuje się na nich ćwiczenia dynamiczne takie jak dropy czy ześlizgi ponieważ mogą dawać wrażenie "palenia" przy nich skóry. Polecane są do ćwiczeń siłowych i handspringów, w suchych warunkach mają dobrą przyczepność. Rury te zachęcają szczególnie przystępną ceną. 
 • Silicone - to produkt do innego typu ćwiczeń niż pole dance w tym najbardziej nam znanym wydaniu. Bardzo przyczepna powłoka silikonowa przeznaczona jest do tricków sportowych jak na maszcie chińskim - do ćwiczeń w ubraniu. Często wybierana przez ośrodki prowadzące zajęcia dla dzieci. Dostępna tylko w średnicy 45mm (sama rura ma 40 mm średnicy ale 2,5-centymetrowa warstwa silikonu daje w sumie 45mm, dlatego do drążków Silikonowych w średnicy 45mm pasują  łączniki x-joint o średnicy 40 mm).

 x-pole powłoki

O ile do ćwiczeń w trybie statycznym lub mieszanym wystarczy rurka chromowana, tak trybie obrotowym, gdzie potrzebna jest perfekcyjna przyczepność lepiej sprawdzą się rury T-Gold lub Brass. Jeśli jednak nie jesteś pewien czy warto inwestować w lepszą rurkę na początek i wybierzesz Chrome, zawsze możesz zwiększyć pewność chwytu wybierając mniejszą średnicę (40mm) i zmniejszyć poślizg poprzez zastosowanie gripa (płynu, proszku lub żelu zwiększającego przyczepność).

W naszej ofercie znajduje się wiele różnych specyfików (w dziale "GRIPY MAGNEZJA CLEANERY > zwiększenie przyczepności").

Ich wybór zależy przede wszystkim od potliwości skóry ale również od rodzaju rury, techniki ćwiczeń i stopnia zaawansowania. 

Dopasowanie odpowiedniego dla siebie produktu jest kwestią bardzo indywidualną dlatego najlepiej najpierw sprawdzić kilka - polecamy zamówić zestaw testerów 

 


 

 

4. Jaką wybrać średnicę?

Drążki X-Pole dostepne są w trzech średnicach:

 • 40 mm  
 • 45 mm
 • 50 mm (wycofana) 

 

diameters

Najczęściej wybieraną średnicą przez naszych klientów jest 45 mm. 50 mm spotykana jest głównie w klubach go-go i nadaje się raczej do tańca przy rurze niż na, oraz ewentualnie do pracy w trybie statycznym. My uważamy ją za przeżytek i zawsze odradzaliśmy klientom. Nie sprowadzamy jej (update 2020 - wycofana z produkcji). Oferujemy średnice 40mm i 45mm z firmy X-Pole oraz 42 i 45mm z Lupit Pole. Przepisy międzynarodowe dopuszczają na zawodach średnice 38-45 mm. Od wielu lat obserwujemy tendencję do zmniejszania średnicy. Dobre szkoły mają drążki o średnicy 40-42mm lub 45mm. 45mm będzie zatem najbardziej uniwersalna, polecana dla osób ćwiczących przede wszystkim w trybie statycznym a średnica 40 mm polecana jest do pracy w trybie obrotowym nie tylko dla osób o małych dłoniach. Im mniejsza średnica tym pewniejszy chwyt więc i szybsze postępy w nauce oraz większe bezpieczeństwo. Przy prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń nawet na 38mm można bez obaw wykonywać wszystkie figury łącznie z tymi w chwycie samymi nogami czy innymi częściami ciała niż ręce. 

 

 


 

 

5. Z czego składa się zestaw NXN / PX PRO? 

Zestaw standardowy  "S - Small" składa się z: 

 • talerza podstawy
 • drążka A z łożyskiem
 • drążka B 1100mm 
 • przedłużenia 250mm
 • przedłużenia 125mm
 • 3 łączników x-joint
 • bolca górnego 
 • kopuły (28cm dia)
 • kluczy imbusowych (NXN) 
 • zestaw S pozwala na montaż na wys. 2270 - 2765 mm

 

 


  

6. Co zrobić gdy pomieszczenie jest wyższe niż 2765 mm lub gdy chcemy jednocześnie używać X-Pole w wielu miejscach o różnej wysokości?

Mamy gotowe rozwiązania - zestawy z przedłużeniami. Opcja „wysokosc zestawu” jest dostępna do dodaniu produktu do koszyka:

Zestaw S - wys. 2470 - 2765 mm (aby sprawdzić z jakich elementów składa się zestaw, przejdź do punktu 5 lub spójrz na poniższy rysunek) 

Zestaw M - wys. 2270 - 3130 mm (dodatkowa przedłużka 500 mm) 

Zestaw L -  wys.  2270 - 3380 mm, może jednocześnie być zestawem XS na wys. 1930 - 2270 mm (dodatkowa przedłużka 750 mm) 

XPertHeightChar.pdf

Można również samodzielnie skonstruowac zestaw, wybierając podstawowy « S » i dobierając pożądane przedłużenie pamiętając, że jeśli chcesz mieć zestaw np. o 10 cm wyższy (załóżmy, że Twój sufit ma 2,84 m), wcale nie należy kupować przedłużki o długości 10 cm, tylko zastąpić jeden lub dwa elementy zestawu S (125 lub/i 250mm) jednym dłuższym elementem. W naszym przykładzie najlepsza będzie przedłużka 400mm, ponieważ zastąpi ona przedłużkę 250mm z zestawu S i dodatkowo pozwoli na mniejsze rozkręcenie śruby rozporowej. 

Należy pamiętać, że każdą nową przedłużę trzeba połączyć z poprzednią za pomocą łącznika x-joint. W naszym przykładzie wykozystaliśmy "wolny" x-joint z zestawu (ten, który został od 250mm) 

5-cio milimetrowe różnice między wartościami podanymi na naszej stronie a tymi podanymi na karcie producenta wynikają z tego, że producent opisuje wysokość zestawu jaki otrzymamy po połączeniu ze sobą elementów, a my mówimy o wysokości pomieszczenia, w którym ten zestaw można zainstalować. Zawsze potrzebujemy 1-2 cm na swobodne postawienie rury do pionu. Np. zestaw S, zbudowany ze wszystkich elementów (Drążek A + 1020 + 250 + 125) ma minimalną długość 2615mm, ale nie da się go wstawić w miejscu, w którym pomieszczenie ma wysokość 2615mm ponieważ nie będzie można go ustawić do pionu. Potrzebny jest "luz", czyli pomieszczenie musi być nieco wyższe niż długość rury. 

Wszystkie potrzebne części znajdziesz w dziale „akcesoria do x-pole” http://poledancebutik.pl/pl/c/AKCESORIA-X-Pole/18 

 


 

 

7. Dlaczego X-POLE? 

X-Pole to renomowana marka, uznawana za najlepszą na świecie. 
Na zestawach X-POLE można bezpiecznie wykonywać nawet najtrudniejsze tricki. 
Drążki X-POLE są bardzo łatwe w montażu dzięki regulacji u podstawy nie trzeba używać drabiny ani stołka co jest konieczne w przypadku rur innych marek, które są regulowane u góry. 

Drążki X-Pole są składane co znacznie ułatwia transport, przechowywanie oraz rozbudowanie do innych wysokości jednocześnie ultra gładkie krawędzie pozostają zupełnie niewyczuwalne podczas użytkowania. Dzięki temu przypadku przeprowadzki lub nawet jednorazowego użytki w innym miejscu, wystarczy tylko zmiana przedłużki, albo użycie jednej z dodatkowych z zestawu. 

Można je montować nawet na nierównej podłodze a za pomocą dodatkowych akcesoriów nawet na skośnym suficie (patrz: mocowania sufitowe
Zestawy X-POLE mają możliwość dopasowania do wysokości sufitu od 1930 mm do 3380 mm. 

X-POLE wyposażony jest w technologię X-JOINT™
Jest to opatentowany, rewolucyjny system łączenia, który sprawia, że instalacja drążka jest bardzo szybka i łatwa a drążek sztywny i nie może się złamać. Żadne inne drążki na świecie nie mają tej technologii. 

Dodatkowo duża kopuła górna i mały talerz dolny zaprojektowane dla maksymalnej stabilności i wygody użytkowania (model NX 38cm dia, model PX 28 cm dia)

Gwarancja realizowana przez producenta to fabrycznie oryginalne części dosyłane bezpośrednio do klienta bez konieczności odsyłania ewentualnego wadliwego towaru. Cały proces odbywa się szybko i bardzo sprawnie online. 

X-POLE XPERT i X-STAGE mają funkcję statyczną i obrotowa w jednym, przełączenie z jednej na drugą zajmuje kilka sekund i wystarczy do tego jeden klucz imbusowy, a w modelu PX niepotrzebne są żadne narzędzia (rewolucyjny system X-LOCK to przełączanie trybów jednym ruchem nadgarstka)

X-POLE stawia na bezpieczeństwo - doskonalenie technologii, opatentowane rozwiązania, mnóstwo podróbek na rynku - X-POLE wyznacza trendy. Tak samo jak poledancebutik.pl :) 

X-POLE ma w swojej ofercie aż 6 różnych powłok drążków oraz średnicę 40mm dostępną dla większości z nich. Więcej na ten temat w punkcie 3 i 4. 


 

 

8. „Multipiece” czy rura jednoczęściowa?

Producenci jednoczęsciowych rur rozpowszechniają opinię, że jednoczęsciowe rury zapobiegają skaleczeniom w przeciwieństwie do rur „multipiece” czyli składanych. Otóż każdy element rur X-Pole jest starannie wykończony a brzegi zaokrąglone, obłe, nie tylko cięte. Dlatego łączenia są zupełnie niewyczuwalne i nie powodują skaleczeń.

Rura składana ma kilka niekwestionowanych zalet, króre stanowią jej przewagę nad jednoczęsciowymi:

 • w przypadku przeprowadzki lub okazjonalnego używania w innym pomieszczeniu, nie musimy kupować nowej rury, w razie potrzeby do naszego zestawu X-Pole dokupujemy tylko przedłużkę, która dostępna jest w 11 różnych długościach - przechodzę do działu "przedłużki"
 • nie ma potrzeby wiercenia, choc jest taka mozliwosc, mamy również różne mocowania sufitowe, z tym z głowicą kulową do montażu na skosach.
 • zestaw X-Pole można spakować w dołączony oryginalny porowiec/torbę i wygodnie transportować i przechowywać.

 

 


 

 

9. Jak zamontować? Czy potrzebna mi będzie pomoc, narzędzia?

Montaż jest bardzo prosty, nie wymaga żadnego wiercenia, wprawy nabiera się szybko, cała czynności zajmuje wówczas 2-3 minuty. Do kompletu dołączone są wszystkie potrzebne narzędzia (tj. 2 klucze imbusowe). Dodatkowo należy zaopatrzeń się jedynie w poziomicę. Instrukcja montażu w języku polskim dostępna jest na naszej stronie http://pliki.poledancebutik.pl/instrukcja.pdf

 

 


 

 

10. Jak sprawdzić, czy mój X-Pole jest poprawnie zamontowany?

 • Należy sprawdzić czy śruba rozporowa nie jest za mocno wykręcona (czy nie jest dłuższa niż 15cm (zawsze lepiej żeby jej było mniej, za to dołożyć małą przedłużkę).
 • Nie należy rozpierać drążka zbyt mocno, aby rura się nie wygięła w łuk (objaw nieprawidłowego montażu to słaby spin lub wręcz brak obrotu rury w trybie obrotowym gdy ćwiczący całym swoim ciężarem jest na rurce) 
 • Należy używać poziomicy przy montażu (lekkie przechylenie może powodować nieprawidłową pracę łożyska. Podobnie jak bardzo nierówny sufit)
 • Należy upewnić się, że 3 śrubki blokujące rozkręcanie śruby rozporowej są dobrze skręcone dokładnie w rowkach (wypłaszczeniach) śruby rozporowej.
 • Jak „włączyć” tryb statyczny w rurze XPert: należy wkręcić dolne 2 śrubki do trybu statycznego (pilnując aby trafić w linię znaku "x" wygrawerowany na dolnym talerzu)
 • Jak „włączyć” tryb obrotowy: należy odkręcić 2 spinowe śrubki tak, aby lekko wystawały z obrysu drążka. 
 • W przypadku wątpliwości należy posiłkować się instrukcją obsługi dostępną na naszej stronie: http://pliki.poledancebutik.pl/instrukcja.pdf

 

 


 

11. Jak dbać o zestaw X-Pole – konserwacja

Zestawy X-Pole będą służyły przez lata, o ile będziesz pamiętać o dwóch prostych zasadach:

- nigdy nie czyść swojego x-pole płynem do szyb lub luster ani innymi złożonymi specyfikami nie przeznaczonymi do tego celu (najbezpieczniej będzie użyć spirytusu salicylowego dostępnego w każdej aptece i bawełnianego ręczniczka lub specjalnego produktu X-CLEAN).

- nie przesadzaj z rozporem, aby rura nie wygięła się w łuk 

 


 

 

12. Jak długo czeka się na przesyłkę w Poledancebutik.pl?

95% zamówień złożonych w poledancebutik.pl dociera do klienta nazajutrz po złożeniu zamówienia (jeśli zostało złożone do godziny 14:00 w dzień roboczy) 

 


  

13. Czy możliwy jest odbiór osobisty?

Aby utrzymać możliwie najniższe ceny, nie mamy sklepu stacjonarnego, ale istnieje możliwość umówienia się na konkretny dzień i godzinę odbioru zamówienia po wcześniejszym kontakcie z nami. 

  


 

 14. Czy mogę otrzymać rabat?

Przy większych zakupach możesz otrzymać rabat.

System automatycznie nalicza rabaty przy jednorazowych zakupach na kwotę:

powyżej 5.000 zł - 2% 

powyżej 10.000 zł - 3%

powyżej 20.000 zł - 4% 

powyżej 30.000 zł - 5% 

Istnieją 3 sposoby, aby na stałe korzystać z cennika hurtowego przypisanego do konta w poledancebutik.pl:  

* studio pole dance - jeśli wyposaży się u nas w sprzęt

* szkoła już istniejąca lub osoba fizyczna - po przekroczeniu sumy zakupów na kwotę 10.000 zł na jednym koncie klienta 

* instruktor pole dance - po ukończeniu naszego kursu instruktorskiego: WIĘCEJ O AUTORSKICH KURSACH INSTRUKTORSKICH

W przypadku spełnienia któregokolwiek z powyższych warunków podpinamy pod konto cennik hurtowy, po zalogowaniu na konto klient widzi wszystkie ceny hurtowe i może od razu wygodnie złożyć zamówienie z wysyłką do siebie lub bezpośrednio do swojego klienta (oferujemy również drop shipping). 

O wyjątkowych promocjach informujemy na głównej stronie naszego sklepu i na facebooku. 


 

 

15. Czy rury są objęte gwarancją?

Tak, wszystkie oferowane przez nas produkty podlegają rocznej gwarancji na podstawie dowodu zakupu. Tylko w poledancebutik.pl korzystają państwo z dodatkowej wydłużonej gwarancji na produkty X-Pole. 

Ponieważ reklamacje zdarzają się niezwykle rzadko, nie musisz czekać w kolejce, nasza procedura jest ekspresowa, cąły proces odbywa się online, bez konieczności odsyłania towaru. Więcej w dziale reklamacje

 

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentów tekstu bez zgody autora zabronione.

do góry

Dane rejestrowe: poledancebutik | ul. Steinbornów 4, 87-100 Toruń | NIP: 9562231985 | tel: (+48) 530 793 883 | e-mail: info@poledancebutik.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl