Masz pytania?

(+48) 530 793 883    info@poledancebutik.pl

PRZEWODNIK X-POLE

X-POLE

Drążki X-Pole są składane i nie wymagają przywiercania do podłogi czy sufitu. Działają na zasadzie rozporu. Montaż i demontaż zajmuje tylko chwilę i nie jest do niego potrzebna drabina ani żadne specjalistyczne narzędzia. Potrzebne klucze imbusowe otrzymasz w zestawie, z dodatkowych rzeczy przyda się jedynie poziomica. 

Jak wybrać odpowiednią rurę dla siebie do domu?

Krok 1 - sprawdź, czy masz niepodwieszany sufit, jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz tylko statyczną rurkę czy od razu statyczno - obrotową:

 • jeśli statyczną - to SPORT 
 • jeśli statyczno-obrotową obrotową - to XPERT

Krok 2 - jeśli wybrałaś rurkę statyczną, przejdź od razu do kroku 3, jeśli statyczno-obrotową masz jeszcze 4 opcje do wyboru: 

 • XPERT (NX) - model 2014-2020 - najpopularniejsza rurka na świecie, kopuła górna o średnicy 38 cm. Przełączanie z trybu obrotowego na statyczny odbywa się przez wkręcenie dwóch śrubek u dołu rurki za pomocą klucza imbusowego. W zestawie otrzymujesz pokrowiec na rurkę i talerz. Ten model jest w 2021 roku zastępowany nowszym - NXN, o którym przeczytasz poniżej. Standardowy zestaw (S) pasuje do wysokości max 2745mm. Do wyższych pomieszczeń dostępne są przedłużki. 
 • XPERT PRO (PX) - model z 2018 r., którego jedną z cech charakterystycznych jest rewolucyjny system X-LOCK - błyskawiczne przełączanie z trybu statycznego na obrotowy i z powrotem za pomocą jednego ruchu nadgarstka. Poza tym model ten jest nowocześniejszy, bardziej dopracowany technicznie i ma smuklejszy kształt obu talerzy, górnego (28 cm zamiast 38) oraz jest dostępny w dodatkowych wykończeniach (np. Stainless Steel (stal nierdzewna) i Powder Coated White (biała proszkowo malowana), których już nie ma we wcześniejszym modelu NX-Pert. W zestawie nie ma pokrowca, ale można go dokupić osobno. Standardowy zestaw (S) pasuje do wysokości max 2765mm. Do wyższych pomieszczeń dostępne są przedłużki. 
 • XPERT (NXN) - od 2021 - to udoskonalona wersja modelu NX, wszystko tak, jak w PX, tylko bez systemu X-LOCK.  
 • BUILD-A-POLE (CX) - jeśli twoje pomieszczenie jest wyższe niż 3,38 m wybierz drążek zawodniczy, wzmocniony, ze podwójnymi ściankami, mocowaniem sufitowym, podstawą 2,5m i przedłużką. 

Krok 3 - teraz wybieramy powierzchnię / rodzaj wykończenia drążka: 

 • Chrome – kolor srebrny, powłoka chromowana, najbardziej popularny rodzaj rury po pole dance. 
 • T-Gold – kolor złoty, z pokryciem z cząsteczkami tytanu, o lepszej przyczepności, zalecany do ewolucji „na spinie”, czyli w trybie obrotowym. 
 • Brass - rurka wykonana z mosiądzu, rewelacyjna przyczepność, nawet przy rozgrzanej, lekko spoconej skórze, jednocześnie nie pali skóry przy dropach. Coraz częściej stosowana na zawodach. Zdecydowanie najlepsza do pole dance. 
 • Stainless Steel - stal nierdzewna, najbardziej wytrzymały materiał i wykończenie, idealna dla alergików, nie zawiera niklu ani chromu, łatwa w utrzymaniu higieny (tylko model PX) 
 • Silicone - rura pokryta warstwą silikonu w kolorze różowym lub czarnym. Nie ślizga się wcale, nadaje się więc idealnie do nauki nowych tricków, przede wszystkim siłowych i handspringów. Można ćwiczyć na niej w ubraniu tak jak na maszcie chińskim. Często wybierana do treningu sportowego i cyrkowego.  
 • Powder Coated - kolorowa rura malowana proszkowo, często wybierana do szkół pole dance, w których ważny jest design oraz dla dzieci. Pozwala wykonywać tricki sportowe ze względu na zwiększoną przyczepność, ale wykonywanie na niej dropów i ślizgów może być nieprzyjemne (efekt tzw. "palenia" skóry). Dostępna w kolorze czarnym i różowym (SPORT, NX, NXN, PX) oraz białym (tylko PX i NXN) 

Krok 4 - czas na wybór średnicy 

 • 40 mm – Najpewniejsze trzymanie, idealna srednica do szlifowania techniki szczegolnie w trybie obrotowym. Zalecana szczególnie dla osób o mniejszych dloniach. Ulubiona średnica Agaty. Niektóre osoby skarżą się na gorsze niż przy 45mm trzymanie nogami i ciałem, ale to zwykle jedynie kwestia odpowiedniej techniki. 
 • 45 mm – Najpopularniejsza średnica, standard w większości krajów na świecie, uniwersalna, nadaje sie zarowno do cwiczen w trybie statycznym jak i obrotowym. Najczęściej spotykana na zawodach. 
 • 50 mm – Średnica popularna kiedyś w klubach gogo i dyskotekach. Nadaje się do uzytkowania w zasadzie tylko do spinów w trybie statycznym. Przepisy międzynarodowe nie dopuszczają już tak dużych średnic na zawodach pole dance. Zawsze je odradzaliśmy. 

Krok 5 - mierzymy wysokość pomieszczenia i dopasowujemy rozmiar do podanego w wariantach modelu.  

W każdej chwili można też dokupić dowolnej długości przedłużkę (spośród 12 dostępnych rozmiarów), aby używać w wyższych pomieszczeniach. Opcjonalnie dostępne są również mocowania sufitowe ruchome (pod kątem) i proste.

Jeśli masz podwieszany sufit i nie chcesz w nim wykonywać otworu na rurę, istnieją również rurki wolnostojące z podestem. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie do pokazów i ćwiczeń outeorowych, sesji zdjęciowych itp.  

X-STAGE

X-Stage to drążek wolnostojący z podestem o średnicy 1,6 m, niewymagający mocowania górnego. Dostępny z różnymi rodzajami drążków (chrome, stainless steel w średnicach 40 i 45mm oraz powder coated black, brass i silicone black w średnicy 45mm. 

 • XStage – podest 32 cm, drążek 2,68 m, całkowity ciężar 120 kg (na zamówienie) 
 • XStage lite -  podest 11 cm, drążek 2,89 m, całkowity ciężar 100 kg (na stanie) 

Całkowita wysokość X-Stage to 3m, rura składa się z dwóch części dlatego można również przy zastosowaniu dokupionej osobno przedłużki (np. 750, 1000 lub 1100 mm) zamiast górnej części rury uzyskać całkowitą wysokość odpowiednio 2,25 m, 2,5 m lub 2,6 m. 

Jeśli nadal nasz wątpliwości, chcesz się dowiedzieć więcej? Masz pytania? Zajrzyj tutaj: FAQ

do góry

Dane rejestrowe: poledancebutik | ul. Steinbornów 4, 87-100 Toruń | NIP: 9562231985 | tel: (+48) 530 793 883 | e-mail: info@poledancebutik.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl