X-POLE
Drążki X-Pole są składane i nie wymagają przywiercania do podłogi czy sufitu. Działają na zasadzie rozporu. Montaż i demontaż zajmuje tylko chwilę i nie jest do niego potrzebna drabina ani żadne specjalistyczne narzędzia. Potrzebne klucze imbusowe otrzymasz w zestawie, z dodatkowych rzeczy przyda się jedynie poziomica. Łączenia między elementami są zupełnie niewyczuwalne, a mobilność i możliwość dopasowania rurki do wielu wysokości jest ogromnym atutem.
Jak wybrać odpowiednią rurę dla siebie do domu?
Krok 1 - sprawdź, czy masz niepodwieszany sufit, jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz tylko statyczną rurkę czy statyczno - obrotową:
- jeśli statyczną - to SPORT
- jeśli statyczno-obrotową obrotową - to XPERT
Krok 2 - jeśli wybrałaś rurkę statyczną, przejdź od razu do kroku 3, jeśli statyczno-obrotową masz 2 opcje do wyboru:
- XPERT (NXN) - najpopularniejsza rurka na świecie, przełączanie z trybu obrotowego na statyczny odbywa się przez wkręcenie dwóch śrubek u dołu rurki za pomocą klucza imbusowego.
- XPERT PRO (PX) - główną zaletą tego modelu jest rewolucyjny system X-LOCK - błyskawiczne przełączanie z trybu statycznego na obrotowy i z powrotem za pomocą jednego ruchu nadgarstka.
Krok 3 - teraz wybieramy powierzchnię / rodzaj wykończenia drążka
- Chrome – kolor srebrny, powłoka chromowana, najbardziej popularny rodzaj rury po pole dance. Klasyczna przyczepność.
- Powder Coated - kolorowa rura malowana proszkowo, często wybierana do szkół pole dance, w których ważny jest design oraz dla dzieci. Pozwala wykonywać tricki sportowe ze względu na zwiększoną przyczepność (szybko się "rozgrzewa"), ale wykonywanie na niej dropów i ślizgów przy braku wprawy może być nieprzyjemne (efekt tzw. "palenia" skóry). Dostępne w kolorach białym, różowym i czarnym.
- T-Gold – kolor złoty, stal galwanizowana cząsteczkami tytanu, o odczuwalnie zwiększonej przyczepności, zalecana do ewolucji „na spinie”, czyli w trybie obrotowym.
- Stainless Steel - hipoalergiczna stal nierdzewna idealna dla alergików, nie zawiera niklu ani chromu, łatwa w utrzymaniu higieny
- Brass - rurka wykonana z mosiądzu, rewelacyjna przyczepność, nawet przy rozgrzanej, lekko spoconej skórze, jednocześnie nie pali skóry przy dropach. Coraz częściej stosowana na zawodach. Zdecydowanie najwyższa półka.
- Silicone - rura pokryta warstwą silikonu w kolorze różowym lub czarnym. Nie ślizga się wcale, nadaje się więc idealnie do nauki nowych tricków, przede wszystkim siłowych i handspringów. Można ćwiczyć na niej w ubraniu tak jak na maszcie chińskim. Często wybierana do treningu sportowego i cyrkowego, rzadziej do pole dance.
Krok 4 - wybieramy średnicę (średnica nie ma wpływu na cenę, tylko na komfort ćwiczeń)
- 40 mm – Najpewniejsze trzymanie, idealna srednica do szlifowania techniki szczegolnie w trybie obrotowym. Zalecana szczególnie dla osób o mniejszych dloniach. Ulubiona średnica Agaty. Niektóre osoby skarżą się na gorsze niż przy 45mm trzymanie nogami i ciałem, ale to zwykle jedynie kwestia odpowiedniej techniki.
- 45 mm – Najpopularniejsza średnica, standard w większości krajów na świecie, uniwersalna, nadaje sie zarowno do cwiczen w trybie statycznym jak i obrotowym. Nadal najczęściej spotykana na zawodach, chociaż obserwujemy trend ku coraz węższym średnicom (na początku były jeszcze rurki fi50)
Krok 5 - mierzymy wysokość pomieszczenia i dopasowujemy rozmiar do podanego w wariantach modelu.
- Rozmiar S - Dopasuje się do wysokości między 2,27m a 2,76m
- Rozmiar M - W zestawie otrzymasz dodatkową przedłużkę 500mm, dzięki której rurkę dopasujesz do wysokości max 3,12m
- Rozmiar L/XS - w zestawie otrzymasz przedłużkę 750mm, dzięki której przedłużysz zestaw do 3,38m lub skrócisz go (zamieniając drążek B na tę przedłużkę) do min. 1,92m.
W każdej chwili można też dokupić dowolnej długości przedłużkę (spośród 12 dostępnych rozmiarów), aby używać w wyższych pomieszczeniach. Opcjonalnie dostępne są również mocowania sufitowe ruchome (pod kątem) i proste.
Jeśli pomieszczenie jest wyższe niż 3,38 m, musisz zastosować rurkę zawodniczą z serii CX. Zasada działania jest taka sama, ale ta rurka składa się tylko z dwóch części, dłuższych, o wzmocnionych ściankach i musi być zamontowana na mocowaniu sufitowym (nadal będzie łatwo demontowana, tylko mocowanie zostaje na suficie)
Jeśli masz podwieszany sufit i nie chcesz w nim wykonywać otworu na rurę, istnieją również rurki wolnostojące z podestem. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie do pokazów i ćwiczeń outeorowych, sesji zdjęciowych itp.
X-STAGE
X-Stage to drążek wolnostojący z podestem o średnicy 1,6 m, niewymagający mocowania górnego. Dostępny z różnymi rodzajami drążków (chrome, stainless steel w średnicach 40 i 45mm oraz powder coated black, brass i silicone black w średnicy 45mm.
- XStage – podest 32 cm, drążek 2,68 m, całkowity ciężar 120 kg (na zamówienie)
- XStage lite - podest 11 cm, drążek 2,89 m, całkowity ciężar 100 kg (na stanie)
Całkowita wysokość X-Stage to 3m, rura składa się z dwóch części dlatego można również przy zastosowaniu dokupionej osobno przedłużki (np. 750, 1000 lub 1100 mm) zamiast górnej części rury uzyskać całkowitą wysokość odpowiednio 2,25 m, 2,5 m lub 2,6 m.
Jeśli nadal nasz wątpliwości, chcesz się dowiedzieć więcej? Masz pytania? Zajrzyj tutaj: FAQ