Masz pytania?

(+48) 530 793 883    info@poledancebutik.pl

PRZEWODNIK X-POLE

X-POLE

Drążki X-Pole są składane i nie wymagają przywiercania do podłogi czy sufitu. Działają na zasadzie rozporu. Montaż i demontaż zajmuje kilka minut. 

Jak wybrać odpowiednią rurę dla siebie do domu?

 

Krok 1 - sprawdź, czy masz niepodwieszany sufit, jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz tylko statyczną rurkę czy od razu statyczno - obrotową:

 • jeśli statyczną - to X-Sport
 • jeśli statyczno-obrotową obrotową - to NX-Pert (NX) lub PX-Pert (PX) (przed 2014 rokiem były jeszcze modele XX, ale dostępne już są jedynie na rynku wtórnym) 

 

Krok 2 - jeśli wybrałaś rurkę statyczną, przejdź od razu do kroku 3, jeśli statyczno-obrotową masz jeszcze 2 opcje do wyboru: 

 • NX-Pert (NX) - model 2014-2017 - najpopularniejsza rurka na świecie, kopuła górna o średnicy 38 cm. Przełączanie z trybu obrotowego na statyczny odbywa się przez wkręcenie dwóch śrubek u dołu rurki za pomocą klucza imbusowego. 
 • PX-Pert (PX) - najnowszy model 2018 r. którego jedną z cech charakterystycznych jest rewolucyjny system X-LOCK - błyskawiczne przełączanie z trybu statycznego na obrotowy i z powrotem za pomocą jednego ruchu nadgarstka. Poza tym model ten jest nowocześniejszy, bardziej dopracowany technicznie i ma smuklejszy kształt obu talerzy, górnego (28 cm zamiast 38) oraz jest dostępny w dodatkowych wykończeniach (np. Stainless Steel (stal nierdzewna) i Powder Coated White (biała proszkowo malowana), których już nie ma we wcześniejszym modelu NX-Pert. 

 

Krok 3 - teraz właśnie wybieramy powierzchnię / rodzaj wykończenia drążka: 

 • Chrome – kolor srebrny, powłoka chromowana, najbardziej popularny rodzaj rury po pole dance. 
 • T-Gold – kolor złoty, z pokryciem z cząsteczkami tytanu, o znacznie lepszej przyczepności, zalecany do ewolucji „na spinie”, czyli w trybie obrotowym. Idealna do pole art. Ulubiona rura Agaty. 
 • Brass - rurka wykonana z mosiądzu, rewelacyjna przyczepność, nawet przy rozgrzanej, lekko spoconej skórze, jednocześnie nie pali skóry przy zjazdach. Coraz częściej stosowana na mistrzostwach pole sport i pole art. 
 • Stainless Steel - stal nierdzewna, najbardziej wytrzymały materiał i wykończenie, idealna dla alergików, nie zawiera niklu ani chromu, łatwa w utrzymaniu higieny (tylko model PX) 
 • Silicone - rura pokryta warstwą silikonu w kolorze różowym lub czarnym. Nie ślizga się wcale, nadaje się więc idealnie do nauki nowych tricków, przede wszystkim siłowych i handspringów. Można ćwiczyć na niej w ubraniu tak jak na maszcie chińskim. Często wybierana do treningu sportowego oraz przez mężczyzn. 
 • Powder Coated - kolorowa rura malowana proszkowo, często wybierana do szkół pole dance, w których ważny jest design oraz dla dzieci. Pozwala wykonywać tricki sportowe ze względu na zwiększoną przyczepność, ale wykonywanie na niej dropów i ślizgów może być nieprzyjemne (efekt tzw. "palenia" skóry). Dostępna w kolorze czarnym i różowym (N-Sport, NX-Pert i PX-Pert) oraz białym (tylko PX-Pert) 

 

Krok 4 - czas na wybór średnicy 

 • 40 mm – Najpewniejsze trzymanie, idealna srednica do szlifowania techniki szczegolnie w trybie obrotowym. Zalecana szczególnie dla osób o mniejszych dloniach. Ulubiona średnica Agaty. Niektóre osoby skarżą się na gorsze niż przy 45mm trzymanie nogami i ciałem, ale to zwykle jedynie kwestia odpowiedniej techniki. 
 • 45 mm – Najpopularniejsza średnica, standard w większości krajów na świecie, uniwersalna, nadaje sie zarowno do cwiczen w trybie statycznym jak i obrotowym. Najczęściej spotykana na zawodach. 
 • 50 mm – Średnica popularna kiedyś w klubach gogo i dyskotekach. Nadaje się do uzytkowania w zasadzie tylko do spinów w trybie statycznym. Przepisy międzynarodowe nie dopuszczają już tak dużych średnic na zawodach pole dance a my zawsze je odradzaliśmy i ich w ogóle nie sprowadzamy, bo nie ma sensu, żeby się na nich ktokolwiek musiał męczyć! 

 

Krok 5 - mierzymy wysokość pomieszczenia

 • 2,24 m – 2,74 m – zestaw S (standardowy, bez przedłużeń)
 • do 3,11 m – zestaw M 
 • od 1,97 do 2,74 m oraz od 2,99 do 3,36 – zestaw L 
 • od 2,22 do 2,74 m oraz od 3,24 - 3,61 m – zestaw XL

 

W każdej chwili można dokupic dowolnej długości przedłużkę (spośród 11 dostępnych rozmiarów), aby używać w wyższych pomieszczeniach. Opcjonalnie dostępne są również mocowania sufitowe ruchome (pod kątem) i proste.

Dostępne są również wzmacniane rozwiązania przy dużej eksploatacji i zestawy do montowania w pomieszczeniach od 3 do 4,25 m czyli zestawy zawodnicze X-Pole CX. 

X-STAGE

X-Stage to drążek wolnostojący z podestem o średnicy 1,6 m, niewymagający mocowania górnego. Idealny do pokazów i ćwiczeń outdoorowych, sprawdza się również w pomieszczeniach, w których mocowanie do sufitu jest utrudnione (np. kasetony, płyty gipsowo-kartonowe). Dostępny z różnymi rodzajami drążków. 

 • XStage – podest 32 cm, drążek 2,68 m, całkowity ciężar 88 kg (na zamówienie) 
 • XStage lite -  podest 11 cm, drążek 2,89 m, całkowity ciężar 70 kg (na stanie) 

 

Całkowita wysokość X-Stage to 3m, rura składa się z dwóch części dlatego można również przy zastosowaniu dokupionej osobno przedłużki (np. 1000mm) zamiast górnej części rury uzyskać całkowitą wysokość 2,5 m zamiast 3. 

Jeśli nadal nasz wątpliwości, chcesz się dowiedzieć więcej? Masz pytania? Zajrzyj tutaj: FAQ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl